Tatili deneyimlemenin birçok yolu var. Yazı denizsiz geçiremeyenler, doğal güzellikleri görmek isteyenler, tarihi yerleri gezmeyi sevenler, yol boyunca yörenin gastronomik lezzetlerini tatmak isteyenler! Tatil anlayışınız ne olursa olsun,  geleneksel, samimi, sofistike bir yerde konaklamanın farklı bir yolu da Butik Otel’dir Bu yazımızda butik otel özelliklerini ve size muhteşem bir deneyim katacak Denizli’de butik otel seçeneği olarak Anım Butik Otel’den bahsedeceğiz.

Butik Otel Nedir?

Butik otel, 1980’lerde Amerika Birleşik Devletleri’nde doğan, samimi ve alışılmadık bir konaklama türünü ifade eden bir tanımdır. Bir butik otelde tatil yapmak, büyük bir otel zincirinde tatil yapmaktan çok farklıdır. Çünkü bu otellerin yöneticileri, mekan temalı bir ortamda misafirleri evlerinde hissettiren detaylara özellikle dikkat ederler.

Bu oteller, süper donanımlı odalar ve ortak alanlarla, yeni teknolojilerin de yardımıyla yenilikçi hizmetlerin sunulduğu otellerdir. Ayrıca tarzını ve ruhunu koruyan genellikle eski binaları yenileyerek farklı bir atmosferde hizmet verirler. Butik oteller, büyük otellerin konforunu küçük ve samimi boyutlarda sunarak, misafirlerini ekstra bir şekilde şımartırlar. Peki bir butik otelde olmazsa olmaz özellikler nelerdir?

Butik Otellerin Özellikleri

Bir otelin butik otel olarak tanımlanabilmesi için bazı özelliklere sahip olması gerekmektedir. İşte bu özellikler:

Butik Otel Kapasiteleri

Bir butik otel asla çok büyük değildir. Ortalama olarak 10 ile 100 odası vardır. Bu tür otellerde birkaç gece geçirdiğinizde, kendinizi evinizde gibi hissedersiniz.

Butik Otel Tasarımı

Bu oteller, bulundukları tarihi ve yerel bağlam ile tasarıma verilen önemin birleşiminden dolayı çok güçlü bir kişiliğe sahiptir. Mobilyalar genellikle moderndir, ancak odalar davetkar ve sıcaktır. Genellikle dekor unsurları mimari ve sanattan ödünç alınmıştır.

Eşsiz Hizmetler

Butik otellerin diğer büyük gücü, verilen hizmetin kişiselleştirilmesidir. Butik otellerde her konuk farklıdır. Restoran menüsünden, spa uygulamalarının seçimine, odalardaki detaylara kadar her şey, bu konaklama tesislerini seçen gezginlerin kendilerini özel hissetmeleri için tasarlanmıştır.

Konum

En gözde şehirlerde, yeniden gelişmiş kentsel alanlarda, sanat bölgelerinde, genellikle büyüklerden gizlenmiş butik oteller bulacaksınız.

Bağımsız Butik Oteller

Butik oteller asla büyük zincirlerin bir parçası değildir. Standart ve geleneksel bir tatil kavramından bağımsız ve benzersiz yapılardır. Hiçbir butik otel bir diğerinin aynısı değildir.

Denizli’de Butik Oteller

Anım Butik Otel

Anım Butik Otel, Denizli’de, her yıl birçok kişinin tatillerini hoş bir atmosferde geçirmeyi tercih ettiği misafirperver, samimi, tamamen kendine özgü butik bir oteldir. Anım Otel ‘de mobilyaları ve avizeleri el yapımı olan 4 farklı oda tipinde konaklama seçeneğine sahipsiniz. Bu odalar; Delux Room, Junior Suit, Corner Suit ve Prestige Suit. Hierapolis, Laodikeia,  Pamukkale travertenlerına yakın mükemmel konumu ili eşsiz bir tatil geçirebilirsiniz.

 

 

Loading...